אולמות אירועים ללא היתר – כל מה שחשוב לדעת

מתרגשים? מתחתנים בקרוב? אחת ההחלטות החשובות ביותר שאתם צריכים לקבל היא בחירת אולם או גן אירועים לחתונה שלכם. חלק מהתהליך הזה כולל לא רק עיצוב, קייטרינג, מוזיקה ואווירה אלא גם את הצורך לוודא שבו אתם בוחרים מחזיק בהיתר מתאים. למה זה חשוב ואיך בודקים? כל התשובות כאן.

אולמות אירועים ללא היתר – למה זה חשוב?

אנחנו רוצים להאמין שכפי שאתם בודקים את איכות הקייטרינג ובטיחות העיצוב לאירוע חשוב לתת את תשומת הלב גם לרישיון העסק. רישיון עסק עבור אולמות אירועים הוא אישור רשמי שניתן לאולמות וגני אירועים המאשר שהם עומדים בכל הדרישות ההנדסיות והבטיחותיות הנדרשות להפעלת המקום. מדובר בתעודת הביטוח שלכם שמבטיחה שהמקום בטוח ומתאים לאירוע שאתם מחכים לו. בין אם מדובר בניקיון המטבח ובין אם בדרכי המילוט במקרה חירום.

מה בודקים בהיתר של אולמות אירועים?

בתהליך קבלת היתר משרד הבריאות בודק את תקינות המטבח, הניקיון והתברואה, פינוי הפסולת וכל מה שקשור להכנת מזון בצורה בטוחה. המשטרה ומכבי האש בודקים את נושאי האבטחה והבטיחות, כולל מצלמות, שמירה, דרכי מילוט וכמות אורחים שהמקום יכול להכיל בבטחה ומחלקת ההנדסה מבטיחה שהמבנה עצמו מתאים לקיום אירועים ועומד בכל התקנים הנדרשים, כך שלא תמצאו את עצמכם במבנה עם בעיות בטיחות. קבלת היתר יכולה להיות תהליך ממושך ומייגע המצריך הוצאות כספיות לא קטנות על בדיקות ותיקונים. הבירוקרטיה הישראלית יכולה לעכב את התהליך עוד יותר. לצערנו התהליך המורכב הזה גורם לבתי העסק בתחום להימנע מקבלת היתר. חלק מהבדיקות ניתן לבצע רק אחרי שהמקום בנוי, מה שמחייב את הבעלים להוציא כסף רב על בניה ושיפוץ ואז להמתין לאישור הרישיון, מה שעלול לגרום להפסדים וזוהי למעשה הסיבה שבגללה ישנם אולמות אירועים ללא היתר וכמובן שזה לא מצדיק, אך בעיקר אלו הן הסיבות שהתופעה קיימת.

למה חשוב לשים לב לבדיקות אלו ולקיים את האירוע אך ורק באולם עם היתר

יש מקומות שבנו מעבר למה שמותר להם או על קרקע חקלאית ללא אישור מתאים. מקומות אלו יכולים להיות בטוחים מבנית, אך לא יקבלו רישיון ללא האישורים הנדרשים. מקום ללא רישיון עלול להיות בלתי בטיחותי ולהוות סיכון למשתמשים בו. כמו כן, מקומות אלו עלולים לקבל צו סגירה מיידי מבית המשפט, מה שעלול להשאיר אתכם ללא מקום לאירוע שלכם ברגע האחרון. חוזים עם מקום ללא רישיון עשויים להיות בלתי תקפים משפטית, מה שעלול למנוע מכם לקבל פיצויים במקרה של תביעה.

כאשר אתם נמצאים בהליך של סגירת אולם זה או אחר  בקשו לראות את הרישיון או היתר זמני במקום בולט. ודאו שתוקפם עד לאחר האירוע שלכם. אם המקום נמצא בהליכי קבלת רישיון, בקשו לראות אישורים והיתרים זמניים וודאו שגם לאלו ישנו תוקף רלוונטי. בדקו רשימות של גנים ואולמות ללא רישיון דרך אתר משרד הפנים או הרשויות המקומיות או אתרים מהימנים. שם תוכלו למצוא מידע על מקומות עם צווי סגירה או היתרים זמניים.

אל תוותרו על בדיקה מקיפה ומעמיקה ועל מידע מהימן

רישיון עסק הוא פרמטר קריטי בבחירת המקום לאירוע שלכם. הוא מבטיח שהמקום בטוח ועומד בכל התקנים הנדרשים. וודאו תמיד שהמקום שבו אתם בוחרים מחזיק ברישיון תקף כדי שהיום המיוחד שלכם יהיה בטוח מרגש וחלומי כפי שרציתם. אתר Wedding Event מביא אליכם את המידע המהימן ביותר בנוגע למגוון נותני השירות ליום הכי חשוב בחייכם. האתר כולל עשרות ספקים, נותני שירות ואולמות אירועים. היכנסו כבר כעת. 

אנא דרגו את המידע
אהבתם את הכתבה? שתפו את החברים!
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
כותבת המאמר : דנה כהן
כותבת המאמר : דנה כהן

מאמר זה נכתב באהבה רבה על ידי דנה כהן המנהלת את צוות האתר, מתוך מטרה להנגיש מידע איכותי לזוגות מאורסים. המאמרים נכתבים מהידע האישי והניסיון שלנו ושל עשרות זוגות מאורסים שעברו דרכנו. רוצים שנכתוב על נושא ספציפי? יש לכם שאלה? פנו אליו ונשמח לעזור!

אולמות אירועים ללא היתר
תוכן העניינים
מצאנו לכם DJ
DJ לביא שטרן
פוסטים נוספים בנושא
ארגון חתונה פרק ב'
בלוג מתחתנים
ארגון חתונה פרק ב'

לצערנו הרב אחוז הגירושין בישראל הלך ועלה עם השנים. יכול להיות שזה נובע כתוצאה מהתקופה בה אנו

קרא עוד »